
Sander Risan Mørk forlenger kontrakten ut 2027
Det er med stor glede og entusiasme vi kan annonsere at vår hardtarbeidende midtbanespiller Sander Risan Mørk, har signert en forlengelse av sin kontrakt med oss. Den nye avtalen gjør Sander til SF-spiller ut 2027. A-lag Herrer Video
Sander har vært hos oss siden 2018, og er med det den spilleren som har vært hos oss lengst i dagens tropp. At enda en Vestfolding velger å forlenge med oss er vi veldig stolte av.
24-åringen selv er også fornøyd:
"Det føles veldig bra, jeg føler vi har gode ting på gang her og jeg gleder meg til å være en del av det. Ting gikk veldig fort fra klubben inledet samtaler og til jeg signerte i dag,"
Med så lang tid i klubben tenker nok noen at andre klubber og muligheter kan friste, men Sander stresser ikke.
"Jeg håper jo at jeg fortsatt har noen år igjen av karrieren, så hvis det er riktig der og da, kan det jo kanskje friste å flytte på seg, men nå føles det veldig riktig å være her."

På spørsmål om hvorfor han trives så godt i Sandefjord, er han ikke i tvil:
"Det er jo den gruppa med gutter her da, og så er jo ikke været så gæærnt. Jeg trives veldig godt her i Vestfold og gleder meg til å være her fremover."
Avslutningsvis har Sander en oppfordring til våre supportere:
"Fortsett å kom på kamp, den støtten vi hadde mot Molde var noe av det bedre jeg har opplevd på Jotun Arena, så jeg håper det fortsetter sånn!"
Vi gleder oss til to nye år med Sander i den blå drakta.